Mini seriál vnitřní kritici – Kdo šéfuje vnitřním sabotérům ?

Kdo jsou vnitřní sabotéři? Jak je poznat? Jak se projevují a kolik jich vlastně je? To jsou nejčastější otázky,
které dostavám. A tak jsem pro vás připravila takový mini blogový seriál, kde je postupně všechny poznáte
v klidu si o tom svém sabotérovi můžete přečíst.  V minulém článku Může být sabotér náš kamarád jsem vám
je všechny představila a ukázala vám, jak fungují. Ale v našem miniseriálu, se koukneme pěkně podrobně
na každého z nich
.

Začala bych panem soudcem, který je šéf všech vašich vnitřních kritiků. On představuje automatizované vzorce ve vaší mysli. Soudce se živí z vašeho stresu, úzkosti, pochybností o sobě, neklidu a neštěstí.
Začne sabotovat váš výkon, pohodu a vztahy.

Je to takový univerzální sabotér, který postihuje úplně každého.

„Nejsem dost dobrá.“ „Ty to nezvládneš.“

Soudce Vás opakovaně kárá kvůli chybám nebo nedostatkům, varuje vás posedle před budoucími riziky,
budí vás uprostřed noci se starostmi, fixuje vás na to, co je špatně s vaším životem.  Je to kritik, který vyšle tu první špatnou myšlenku: „Nejsem dost dobrá.“ „Ty to nezvládneš.“ Váš soudce aktivuje vaše ostatní sabotéry, způsobuje velkou část vašeho stresu a neštěstí, snižuje vaši efektivitu a poškozuje vaše vztahy.

Často dokonce o jeho existenci vůbec nevíme. Pěstujeme si ho od útlého dětství, abychom přežili nástrahy života, jak emocionální, tak i fyzické. Ale v dospělosti už ho nepotřebujeme, jenže za ta léta se usadil v našich myslích jako neviditelný nájemník.

Soudce nás nutí hledat chyby, jak na nás samotných, tak na druhých.

Lež, za kterou se náš soudce schovává: „nebýt mě, byli byste líní, ničeho byste nedosáhli.“ Někdy se schovává
za náš rozum a tím nám projevuje svou přísnou lásku. Stále se nás snaží udržet, že to nejhorší nám ve výsledku pomáhá přežít. „Kdybych vás netrestal za vaše chyby, nikdy byste se z nich nepoučili.“  Vidíte, on je opravdu chytrý a dokáže nám vše rozumně vysvětlit, abychom to vše brzy vzdali.

 

Naše časté myšlenky: „Co je na mě špatného?“ „Co je na ostatních špatného?“ „Co je špatného na okolnostech nebo na tomto výsledku?“

 

Pocity vyvolané soudcem jsou vina, lítost, stud a zklamání. Stále jsme naštvaní, úzkostliví.

Jakmile soudci dáme prostor, aby se živil, přivolá další své kamarády na pomoc podle vaší určité emoční situace. Další sabotéři ho podpoří a my často máme pocit, že nevidíme východisko z dané situace.  A pokud se v tom blátě hrabeme dlouho, nemáme sílu se zvednout a uvěřit, že nová šance zase přijde.
Proto jsem tu já a pokud se v takové to situaci nacházíte, ráda vás podpořím a rozšířím vám pole možností.

Víte proč je dobré ochočit si vnitřního sabotéra?

Protože vám stále kecá do života a je jako otravná tchýně. Stále vám připomíná, jak nejste dost dobří, co vše děláte špatně. Ale jak se ho zbavit? Tchýni odstěhujete a je hotovo, ale hlavu si uříznout nemůžete.

zdroj: canva

Ochočte si svou mysl, protože to ona vám hází klacky pod nohy. Začněte se kamarádit se svým vnitřním kritikem, který vám stále opakuje otravné myšlenky a vy se pak motáte v kruhu úzkosti.

Chcete si užívat svoje podnikání, život a poslouchat své srdce a ne sabotérskou mysl? Mám tu pro vás malinký tip, jak výhybku přehodit a posílit tím vaše pozitivní myšlení. Přijměte chyby jako proces zkušeností a lidskosti. Výsledek nemá jen špatnou variantu. V životě máte spoustu cestmožností, nejen ty černé nebo bílé.
Zkuste naslouchat více sami sobě. Co chcete, a ne musíte. A pokud chcete tipů víc, mrkněte na První pomoc, když se ozvou sabotéři v hlavě.  Příště nás budou čekat další dva soudcovo kamarádi HyperdosahovačUtěšitel.

Podporuji začínající kreativní podnikatelky, aby jejich výrobky a sny spolu se sebevědomím neskončily v šuplíku. Na rozdíl od klasického koučinku se zaměřuji na vnitřní kritiky, které společně ochočíme, a tím otevřeme brány k tvému akčnímu podnikání. Udělej si ze sabotéra v hlavě kamaráda, který začne pracovat pro tebe místo ty pro něj. Těším se na spolupráci, Markéta.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: