Může být sabotér náš kamarád?

 

 

Sabotéři jsou hlasy ve Vaší hlavě, které generují negativní emoce při výzvách každodenního života. Představují automatizované vzorce ve Vaší mysli, jak myslet, cítit a reagovat. Zapříčiňují veškerý stres, úzkost, pochybnosti o sobě, frustraci, neklid a neštěstí. Sabotují Váš výkon, pohodu a vztahy. Jsou to takoví malí permoníci, kteří Vám nedopřejí klid.

 

Jejich šéf se jmenuje Soudce. On je univerzálním sabotérem, který postihuje každého. Je to ten, jenž Vás opakovaně kárá kvůli chybám nebo nedostatkům, varuje Vás posedle před budoucími riziky, budí Vás uprostřed noci se starostmi, fixuje Vás na to, co je špatně s Vaším životem. Váš soudce aktivuje Vaše ostatní sabotéry, způsobuje velkou část Vašeho stresu a neštěstí, snižuje Vaši efektivitu a poškozuje Vaše vztahy. Soudce spolupracuje s jedním nebo více kamarády sabotéry, aby se zmocnili Vaší mysli a způsobili většinu Vašich neúspěchů.

 

Spolupachatelé Soudce jsou: Kontrolor, Hyper Dosahovač, Roztěkaný, Puntičkář, Utěšitel, Hyper Opatrný, Vyhýbač, Oběť, Hyper Racionál

 

Pokud si chcete odhalit svého sabotéra, zde si můžete udělat KVÍZ https://zitnikovamarketa.cz/kviz-saboteru/

Stručně jsme si vysvětlili, co je to Sabotér a kdo všechno může sabotovat Vaše myšlenky.

Řeknete si: „Hm, to je hezký, že to vím, ale jak ho poznám v těch mých myšlenkách?“ Někdy to jde opravdu těžko, protože naše hlavě jak tak přehlcená a doslova zautomatizovaná, že sabotérovy lži bereme jako naše vlastní.

Jak takový rozhovor může vypadat uvnitř hlavy, Vám teď nastíním.  Může to být rozhovor, třeba s puntičkářem.

Sabotér: „Nepřestávej psát, ten příspěvek není ještě dost dlouhý.“

Markéta: „Opravdu? Mně se zdá, že už je to dost dlouhé.“

Sabotér: „Není! A hlavně jsi to po sobě ještě 2x nepřečetla. Není to dost zábavné. A zdá se mi, že to, co píšeš, nebude nikoho zajímat. Nedávej to na sítě.“

Markéta: „Máš pravdu. Teď si odpočinu, pak si to ještě 3x přečtu, opravím, vytuním. Podívám se, jestli někdo něco podobného taky dává na sítě. Hm, nebude to nikoho zajímat, tak já to dám do šuplíku a nechám to na jindy.“

 

Váš příspěvek kvůli němu 100x předěláte a stejně ho na sítě nedáte, i když víte jak!?

 

A tady už nám sabotér pěkně sabotuje naši práci. My si zpočátku vůbec neuvědomíme, že je to on, jen odložíme práci a jdeme dál. A takhle je to stále dokola, až je naše brzda tak veliká, že podnikání se nedaří, začneme být nepříjemné na celý svět, a hlavně na sebe a začneme se ještě trestat panem soudcem, jenž nám řekne, jak jsme nešikovné, nemožné a my se tak i cítíme.

Často klientky přicházejí už na pokraji velkého propadu, a nejen v podnikání, ale i doma. Protože náš sabotér má dlouhé prsty a to, jak se cítíme my, začneme rozhazovat kolem jako malé dárečky. Partner si ho chytne a hádka je na světě.

Nebo nás tyto úzkosti potkají na začátku podnikání, kdy chceme být vidět a máme velké plány či očekávání. Náš strach je ale větší a vykročení do neznáma spustí další čudlík k našemu sabotérovi, kterému se tato situace moc zalíbí a začne. „Netoč ty videa, nikoho to zajímat nebude. Vykašli se na podnikání, vždyť v práci máš velkou jistotu, peníze každý měsíc a tento měsíc tě šéf seřval jen 2x, to už docela jde.“  Často zůstáváme v jistotách, jež jsou pro nás špatné, protože věříme těmto lživým myšlenkám.

A co se pak děje, když už tuto situaci nechceme zažívat? Buď usoudíme, že zůstaneme v sabotérském okruhu a utápíme se dál. Někdy máme sílu bojovat samy a bojujeme, pracujeme se sebou – meditujeme, čteme, snažíme si sabotéra zvědomit, ale trvá nám to moc dlouho. Posun je velice pomalý. Ale pokud si dovolíme říct si o pomoc, můžeme sabotéra ochočit za kratší dobu a vidět ten postup, být úspěšnější a nenořit se nekonečně do depek.

Mé spokojené klientky, které prošly koučovacím balíkem „Ochoč si sabotéra“, se cítí uvolněné, mají chuť být kreativní a prodej či partnerský vztah nabírá úplně jiné obrátky než časté propady a hádky. Uvědomují si podstatu sebe, více si dopřávají a dovolují si být na prvním místě, protože jejich okolí vidí tu pozitivní změnu a „nakazí“ se také jejich pozitivitou. Jde tedy o hezké výsledky na obou stranách.

Klientka dokáže poznat, kdy je v myšlenkách sabotér a čím ho uklidnit, aby jí nastavil zrcadlo svého strachu a ona se mohla posunout dál. Její strach odstraníme, zvědomíme a vymyslíme, jakou cestou se vydat, abychom byly spokojené a mohly kráčet ke svému cíli.

A teď si představte, že dokážete také svého sabotéra mít tak ochočeného, že začne pracovat pro Vás a ne Vy pro něj. 

S mojí podporou si postavíte pevné základy a začnete být vidět, přestanete se schovávat za sabotérské výmluvy, odhodíte svoji hyperdokonalost.

Jsem koučka, jež na začátku měla mnoho sabotérů a stále je mám, ale už teď vím, jak s nimi zacházet, tak, aby mi neškodili. Ve svém životě jsem zažila krach svého prvního podnikatelského projektu, kdy jsem zůstala bez střechy nad hlavou a šla jsem dál. Další zkušeností byla operace páteře, kdy během jednoho dne přestanete chodit a nevíte, co bude, jestli se po operaci vzbudíte a budete chodit, nebo ne. A postavila jsem se. Díky koučinku, který mi dal podporu jít dál jsem si řekla, že takovou sílu bych ráda předávala. Nyní jsem na cestě být certifikovaným koučem a moji sabotéři jsou stále se mnou. Jsou to moji přátelé, kteří mi umí ukázat cestu, jakou chci doopravdy jít.

Pokud si chcete opravdu ze sabotéra udělat kamaráda, ráda Vám s ním pomohu „Ochoč si sabotéra“.

 

Sledovat mě můžete na facebooku: https://www.facebook.com/marketazitnikova.koucka/?ref=pages_you_manage

 

Instagramu https://www.instagram.com/zitnikova.marketa/

Odhalte si sabotéra v kvízu https://zitnikovamarketa.cz/kviz-saboteru/

Podporuji začínající kreativní podnikatelky, aby jejich výrobky a sny spolu se sebevědomím neskončily v šuplíku. Na rozdíl od klasického koučinku se zaměřuji na vnitřní kritiky, které společně ochočíme, a tím otevřeme brány k tvému akčnímu podnikání. Udělej si ze sabotéra v hlavě kamaráda, který začne pracovat pro tebe místo ty pro něj. Těším se na spolupráci, Markéta.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku: